« Wróć

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Różne były losy obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W 1937 roku, po raz pierwszy, święto było dniem wolnym od pracy, ale już w roku 1945, zniesiono je ustawą Krajowej Rady Narodowej. Swoją rangę odzyskało w czasie przemian systemowych w 1989 roku i od tej pory jest na stałe wpisane do polskiego kalendarza. Jest to święto patriotycznej postawy Polaków, wiary, męstwa i pełnej wyrzeczeń miłości wobec Ojczyzny. Heroiczne wysiłki pokoleń - obywateli kraju, którego nie było na mapach przez 123 lata, doprowadziły do odrodzenia polskiego państwa.

Dzień 11 listopada, to jedna z tych dat, gdy słuchając Mazurka Dąbrowskiego, myślami ogarniamy wszystkie poświęcone, ludzkie istnienia, po to, by „dzisiaj” miało właśnie taki kształt. Na znak naszej wdzięczności, niech biało-czerwona łopoce w każdym polskim obejściu a nasz głos dołączy do wspólnego „Jeszcze Polska...” Wspaniale byłoby, razem, w gromadzie...

Niestety rok 2020, to ciągła walka o każdy, normalny dzień. Wciąż musimy uczyć się pokory... a w związku z kolejnymi obostrzeniami z powodu koronawirusa, zostając tego dnia w domu - wspomnijmy dzień 11 listopada z lat poprzednich.

Katarzyna Kasprowicz-Motowidło


O godzinie 7:30 w kościele parafialnym w Grabowcu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Wszystkich uczestników prosimy o zastosowanie się do obowiązujących wymagań sanitarnych.


Dodany 11.11.20

Galeria zdjęć