AKTUALNOŚCI

DOFINANSOWANIE DLA OSP

28 czerwca br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim odbyło się uroczyste wręczenie promes z programu „Mały Strażak” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

WYPRAWA HISTORYCZNO - WOJSKOWA

Delegacja II Oddziału ZPS z Krakowa w składzie: kol. Kazimierz Dymanus, kol. Mieczysław Zapała kol. Stanisław Marnik uczestniczyła w dniach 16-19 maja br. w wyprawie wojskowo – historycznej z okazji 78. rocznicy Bitwy o Monte Cassino i 80. rocznicy powstania 3. Dywizji Strzelców Karpackich Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

ZAWODY OSP

W sobotę 11 czerwca w gminie Miączyn odbyły się zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. W gminie Grabowiec pierwsze miejsce wywalczyli druhowie...

POLITYKA SENIORA

Co zrobić aby seniorom w Polsce żyło się lepiej? Jakie działania na rzecz osób starszych powinny podejmować władze lokalne, instytucje czy też organizacje społeczne?

INFORMACJE

LUBELSKA IZBA ROLNICZA - INFORMACJA

W dniu 29 kwietnia 2022 roku, Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku II Wydział Karny, wydał postanowienie w sprawie o sygnaturze akt II W 418/22, w którym umorzył postępowanie wobec rolnika z terenu województwa lubelskiego

INFORMACJA

W sobotę 25 czerwca 2022 roku w Grabowcu będzie wyłączony dostęp do wody. W godzinach 5:00 - 7:00 (rano).

MONITOROWANIE RYNKU

Zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) jest zobowiązany do monitorowania rynku konopi włóknistych.

INFORMACJA O II NABORZE UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU „Moja firma”

Głównym celem Projektu jest wzrost aktywności zawodowej oraz rozwinięcie postaw przedsiębiorczych i samozatrudnienia w regionie poprzez dostarczenie niezbędnej wiedzy dla Uczestników Projektu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ROŚLIN

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin, przypada na dzień 12 maja 2022 roku. Celem organizowanych w tym dniu wydarzeń jest podniesienie świadomości znaczenia zdrowia roślin w kontekście spraw rozpatrywanych na forum globalnym.

ANKIETA

W związku z obowiązkiem przeprowadzenia przez LGD ewaluacji obecnie wdrażanej Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność LGD „Ziemia Zamojska"

DZIEŃ FLAGI RP 2022 – WYWIEŚ FLAGĘ!

Ambasadorami akcji są wszyscy, którzy wywieszają flagę podczas święta państwowego lub w ważnym momencie życia. Może to być dowolna flaga – uszyta samodzielnie

Program „Klub – 2022”

Informuję, że na Konferencji z udziałem Pana Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka w dniu 07.04.2022 o godz. 13.00 ogłoszono nabór do Programu „Klub – 2022”.

ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI

Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski ustawą z 22 lutego 2019 r. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I,

KOMUNIKAT LUBELSKIEGO WOJEÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII

Informuję, że w dniach od 7 do 9 kwietnia 2022 r. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

ZBIÓRKA PRODUKTÓW

 Zbiórka produktów długoterminowych, dla dzieci: musy, napoje, mleko ,batony, lizaki, pampersy, mokre chusteczki oraz papier toaletowy, ręczniki papierowe, koce, śpiwory, woda 0,5l.

OGŁOSZENIA

ŚWIAT SIĘ KRĘCI WOKÓŁ WSI

Zapraszamy do udziału w II ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”.

Od "Rysia" do "Maryśki" niezwykłe życie Kazimierza Wróblewskiego

Od "Rysia" do "Maryśki niezwykłe życie Kazimierza Wróblewskiego prelekcję przeprowadzi JERZY MASŁOWSKI

Spotkania konsultacyjne dotyczące nowej strategii rozwoju na lata 2021-2027

Spotkania poświęcone będą analizie potrzeb rozwojowych i potencjału obszaru LGD, a także celów strategii i planowanych działań.

Rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego do służby w Służbie Więziennej.

Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ogłasza rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego do służby w Służbie Więziennej.

Najnowsze zdjęcia

INFORMACJE METEOROLOGICZNE

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

01.07.22

Temperatura maksymalna przez przynajmniej dwa kolejne dni 30-34°C, temperatura minimalna w nocy od 18°C.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 55

01.07.22

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.

Komunikat meteorologiczny z godz. 12:19 dnia 30.06.2022

30.06.22

Temperatura powietrza przekroczyła 30 stopni Celsjusza. W ciągu najbliższych godzin może osiągnąć 37 stopni.

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 54 wydanego o godz. 14:28 dnia 28.06.2022

29.06.22

Temperatura maksymalna w dzień od 32°C do 35°C, w czwartek i piątek lokalnie 37°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.