AKTUALNOŚCI

PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH - PGR W POWIECIE ZAMOJSKIM

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych - PGR. Dodatkowe pieniądze na inwestycje przyspieszające rozwoju naszego regionu!

100 LAT DLA PANI CZESŁAWY

W dniu 13 lipca 2022 roku wyjątkowy, bo setny jubileusz urodzin obchodziła pani Czesława, która mieszkała w Wólce Tuczępskiej do 1997 roku. Obecnie przebywa u wnuka Pana Mirosława w Lublinie.

PLAN LUDOBÓJSTWA POLSKICH ŻYDÓW

W 2022 roku mija 80 lat od rozpoczęcia akcji „Reinhard” – planu ludobójstwa polskich Żydów, przygotowanego i przeprowadzonego przez nazistowskie Niemcy. Gmina Grabowiec, powiat hrubieszowski, dystrykt lubelski-utworzenie getta

Od „Rysia” do „Maryśki”- niezwykłe życie Kazimierza Wróblewskiego

W poniedziałek 4 lipca 2022 roku w Izbie Pamięci w Grabowcu odbyło się spotkanie z Panem Jerzym Masłowskim - historykiem, senatorem RP IV kadencji, członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowe

INFORMACJE

ZAGROŻENIA ZATRUCIEM TLENKIEM WĘGLA

Informuję że panujące na zewnątrz wysokie temperatury powietrza mogą być przyczyną emisji tlenku węgla w mieszkaniach i domach.

PLANOWANE WYŁĄCZENIA

W dniu 5 sierpnia (piątek) 2022 roku w miejscowości Ornatowice wystąpią ograniczenia w dostawie energii elektrycznej.

OBWIESZCZENIE SZEFA OBRONY CYWILNEJ GMINY GRABOWIEC

W dniu 1 sierpnia 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00 w ramach treningu uruchamiania systemów alarmowych na terenie gminy uruchomione zostaną syreny alarmowe.

WNIOSKI O ŚWIADCZENIE PIENIĘŻNE

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

ODPADY ZE STYTOPIANU TO CENNY SUROWIEC

Styropian, czyli polistyren, jest tworzywem sztucznym (wytwarza się go na bazie ropy naftowej), zatem jeżeli styropian nie jest zabrudzony, możemy samodzielnie zutylizować go w domowym, żółtym pojemniku na śmieci.

LUBELSKA IZBA ROLNICZA - INFORMACJA

W dniu 29 kwietnia 2022 roku, Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku II Wydział Karny, wydał postanowienie w sprawie o sygnaturze akt II W 418/22, w którym umorzył postępowanie wobec rolnika z terenu województwa lubelskiego

INFORMACJA

W sobotę 25 czerwca 2022 roku w Grabowcu będzie wyłączony dostęp do wody. W godzinach 5:00 - 7:00 (rano).

MONITOROWANIE RYNKU

Zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) jest zobowiązany do monitorowania rynku konopi włóknistych.

INFORMACJA O II NABORZE UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU „Moja firma”

Głównym celem Projektu jest wzrost aktywności zawodowej oraz rozwinięcie postaw przedsiębiorczych i samozatrudnienia w regionie poprzez dostarczenie niezbędnej wiedzy dla Uczestników Projektu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ROŚLIN

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin, przypada na dzień 12 maja 2022 roku. Celem organizowanych w tym dniu wydarzeń jest podniesienie świadomości znaczenia zdrowia roślin w kontekście spraw rozpatrywanych na forum globalnym.

ANKIETA

W związku z obowiązkiem przeprowadzenia przez LGD ewaluacji obecnie wdrażanej Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność LGD „Ziemia Zamojska"

OGŁOSZENIA

Projekt edukacyjny dla KGW oraz Kreatorów Przedsiębiorczości Wiejskiej (KPW)

Celem operacji jest przeszkolenie osób w zakresie sieciowania Kół Gospodyń Wiejskich: klastrowania, tj. zawiązywania partnerstw międzysektorowych...

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE 2022

Radni oraz Wójt gminy Grabowiec zapraszają na Dożynki Gminno-Parafialne, które odbędą się 4 sierpnia 2022 roku w Grabowcu.

WÓJT GMINY GRABOWIEC OGŁASZA

Przetarg ustny ograniczony dla nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy. Przetargi odbędą się w dniach od 6 do 9 września 2022 r. o godz. 8°° w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Grabowiec.

Najnowsze zdjęcia

INFORMACJE METEOROLOGICZNE

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

05.08.22

Temperatura maksymalna przez przynajmniej dwa kolejne dni 30-34°C, temperatura minimalna w nocy poniżej 18°C.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

29.07.22

Intensywne opady deszczu o wysokości 30-45 mm w czasie do 24 godzin, którym towarzyszą burze.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

26.07.22

Burze z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. Lokalnie opady gradu.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

25.07.22

Burze z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. Lokalnie opady gradu