AKTUALNOŚCI

IX Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grabowcu

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Grabowcu na dzień 9 października 2021 r. zwołał IX Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grabowcu. Zjazd odbył się w remizie OSP w Grabowcu Górze

82. ROCZNICA NAPAŚCI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

„Mały Katyń”- tak o zbrodni dokonanej przez żołnierzy sowieckich na rannych, polskich oficerach we wrześniu 1939 roku, w Grabowcu Górze, pisał Wiktor Zin.

WOT Games W GRABOWCU

W minioną niedzielę, przy pięknej, słonecznej pogodzie, mieszkańcy naszej gminy zapoznali się ze specyfiką działania Wojsk Obrony Terytorialnej. Można było wziąć udział w rywalizacji sportowej

OTWARCIE DROGI POWIATOWEJ 1839L

W dniu dzisiejszym, 23 września 2021 r. odbyło się oficjalne otwarcie remontowanej drogi powiatowej Nr 1839 L Wojsławice-Tuczępy-Grabowiec. W wydarzeniu udział wzięli...

V ZAWODY ZAPRZĘGÓW KONNYCH

W niedzielę 19 września 2021 roku na grabowieckich „błoniach” odbyły się po raz piąty zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi. Ze względu na niekorzystną pogodę występy oraz pozostałe atrakcje zostały odwołane.

INFORMACJE

Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

 Nasze województwo, Lubelszczyzna, to nasz dom, miejsce w którym żyjemy, uczymy, mamy rodziny, znajomych, pracę... Dziś to miejsce wyróżnia się na tle kraju, dając nam duże powody do niepokoju.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Przyjmowanie zgłoszeń na nieodpłatne porady odbywa się wyłącznie telefonicznie pod specjalnie wyznaczonym numerem telefonu 602 66 44 24.

DIAGNOZA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH

Oficyna  Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie gminy Grabowiec realizuje „Diagnozę problemów społecznych". W związku z tym prosimy o uzupełnienia ANONIMOWEJ ANKIETY, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów

PODZIĘKOWANIE DLA WÓJTA GMINY GRABOWIEC

Podziękowanie dla Pana Bartosza Popka - Wójta Gminy Grabowiec. Oczekiwania mieszkańców co do jakości dróg powiatowych w powiecie zamojskim są ogromne. Zarząd Powiatu w Zamościu, mimo mnogich potrzeb, stara się im sprostać.

AKCJA "SADZA PŁONIE. CZAD ZABIJA. ŻYJ!"

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy jest organizatorem akcji "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!". Uruchomienie tej akcji motywowane jest troską o bezpieczeństwo użytkowników budynków w związku z eksploatacją urządzeń grzewczych, przewodów kominowych i wentylacji.

TRENING SYSTEMU WCZESNEGO OSTRZEGANIA

Wójt Gminy Grabowiec – Szef Obrony Cywilnej Gminy informuje, że w dniu 1 września 2021 r. o godzinie 12:00 w 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na terenie gminy Grabowiec zabrzmią syreny w ramach zaplanowanego treningu systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania.

Jest to sygnał ćwiczebny, proszę zachować spokój oraz nie podejmować żadnych działań wynikających z treści komunikatu.

KOMUNIKAT LUBELSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII

Dwie akcje szczepień lisów przeciwko wściekliźnie. Informuję, że w dniach 14-16 września 2021 r. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia....

UWAGA NIEDŹWIEDZIE

Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do podstawowych wskazówek jak należy się zachować w terenie gdzie mogą występować niedźwiedzie:

GABINET STOMATOLOGICZNY

Gabinet stomatologiczny lek. stom. Dariusz Kaliciński, ul. Kozia 2, 22-425 Grabowiec, tel. 605 857 731

WÓJT GMINY GRABOWIEC OGŁASZA

 przetarg ustny ograniczony dla nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy,

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY GRABOWIEC

W dniu 1 sierpnia 2021 roku (niedziela) o godzinie 17:00 w ramach wojewódzkiego treningu uruchamiania systemów alarmowych, na terenie gminy uruchomione zostaną syreny alarmowe (dźwięk ciągły trwający 1 minutę).

DIAGNOZA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH

Oficyna  Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie gminy Grabowiec realizuje „Diagnozę problemów społecznych". W związku z tym prosimy o uzupełnienia ANONIMOWEJ ANKIETY

APEL DO HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ

ASF, czyli afrykańcki pomór świń - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

ŚWIADCZENIE 300+

Będziesz starał się o świadczenie 300+, musisz wiedzieć, że wniosek o świadczenie 300+ będziesz mógł złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem: Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej   (15 banków), portalu emp@tia.

OGŁOSZENIA

Lubelskie Rowerowe z KSOW-em

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie rowerowym „Lubelskie Rowerowe z KSOW-em”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie.

PRZETARG USTNY

Wójt Gminy Grabowiec ogłasza ustne przetargi ograniczone dla nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

ODWOŁANIE PRZETARGU

Wójt Gminy Grabowiec działając w oparciu o art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz 1990 z późn.zm.) odwołuje przetarg ustny...

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Wejdź na spis.gov.pl lub zadzwoń na infolinię 22 279 99 99 i spisz się! Na samospis przez Internet lub telefon na infolinii masz czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz!

Najnowsze zdjęcia

INFORMACJE METEOROLOGICZNE

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

23.09.21

Silny wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 88

23.08.21

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 40 mm.

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 153

23.08.21

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadu od 40 mm do 70 mm, lokalnie 80 mm.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 87

16.08.21

Ważność od godz. 23:00 dnia 16.08.2021 do godz. 11:00 dnia 17.08.2021 Przebieg Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu od 30 mm do 50 mm