AKTUALNOŚCI

POLSKA CYFROWA

W ramach programu Polski Ład, gmina Grabowiec otrzymała dofinansowanie w kwocie 115 050zł na realizacje zadań związanych z cyfryzacją.

103. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Świętowanie 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada rozpoczęło się o godzinie 11.00 w kościele parafialnym w Grabowcu. Uroczysta Msza Święta sprawowana była w intencji naszej Ojczyzny...

PUNKT AKTYWNEGO WYPOCZYNKU

W wyniku realizacji projektu pn. Sieć Punktów Aktywnego Wypoczynku i Rekreacji, który jest efektem pozyskanego przez LGD Ziemia Zamojska dofinansowania w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy

RZĄDOWY FUNDUSZ - POLSKI ŁAD

Gmina Grabowiec otrzyma 5 764 847 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Gminy i Powiat Zamojski otrzymały razem 98mln. zł na inwestycje lokalne od Rządu RP. Gmina Grabowiec złożyła wnioski na następujące inwestycje...

IX Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grabowcu

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Grabowcu na dzień 9 października 2021 r. zwołał IX Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grabowcu. Zjazd odbył się w remizie OSP w Grabowcu Górze

INFORMACJE

PLAN POLOWAŃ

Plan polowań zbiorowych koła łowieckiego nr 90 "Dasz bór" w Lublinie na sezon 2021/2022

ROZPORZĄDZENIE NR 27 WOJEWODY LUBELSKIEGO

z dnia 22 listopada 2021 roku w sprawie wprowadzenie środków zmniejszających ryzyko wystąpienia grypy ptaków i wzmocnienia środków bezpieczeństwa biologicznego w gospodarstwach utrzymujących drób na terenie powiatów....

PLAN POLOWAŃ

Plan polowań Koła Łowieckiego nr 13 „Dzik” w Lublinie w obwodzie łowickim nr 224 na sezon 2021/2022.

INFORMACJA DLA HODOWCÓW ŚWIŃ

Posiadanie planu bezpieczeństwa biologicznego jest jednym z wymagań zawartych w załączniku II do rozporządzenia wykonawczego  Komisji  (UE)  2021/605 z dnia 7 kwietnia 2021 r.

ZARZĄDZENIE NR 53/2021 WÓJTA GMINY GRABOWIEC

z dnia 3 listopada 2021 r. w sprawie wyznaczenia dnia 12 listopada 2021 roku dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Grabowiec.

Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

 Nasze województwo, Lubelszczyzna, to nasz dom, miejsce w którym żyjemy, uczymy, mamy rodziny, znajomych, pracę... Dziś to miejsce wyróżnia się na tle kraju, dając nam duże powody do niepokoju.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Przyjmowanie zgłoszeń na nieodpłatne porady odbywa się wyłącznie telefonicznie pod specjalnie wyznaczonym numerem telefonu 602 66 44 24.

DIAGNOZA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH

Oficyna  Profilaktyczna z Krakowa na zlecenie gminy Grabowiec realizuje „Diagnozę problemów społecznych". W związku z tym prosimy o uzupełnienia ANONIMOWEJ ANKIETY, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów

PODZIĘKOWANIE DLA WÓJTA GMINY GRABOWIEC

Podziękowanie dla Pana Bartosza Popka - Wójta Gminy Grabowiec. Oczekiwania mieszkańców co do jakości dróg powiatowych w powiecie zamojskim są ogromne. Zarząd Powiatu w Zamościu, mimo mnogich potrzeb, stara się im sprostać.

AKCJA "SADZA PŁONIE. CZAD ZABIJA. ŻYJ!"

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy jest organizatorem akcji "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!". Uruchomienie tej akcji motywowane jest troską o bezpieczeństwo użytkowników budynków w związku z eksploatacją urządzeń grzewczych, przewodów kominowych i wentylacji.

TRENING SYSTEMU WCZESNEGO OSTRZEGANIA

Wójt Gminy Grabowiec – Szef Obrony Cywilnej Gminy informuje, że w dniu 1 września 2021 r. o godzinie 12:00 w 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na terenie gminy Grabowiec zabrzmią syreny w ramach zaplanowanego treningu systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania.

Jest to sygnał ćwiczebny, proszę zachować spokój oraz nie podejmować żadnych działań wynikających z treści komunikatu.

KOMUNIKAT LUBELSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII

Dwie akcje szczepień lisów przeciwko wściekliźnie. Informuję, że w dniach 14-16 września 2021 r. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia....

UWAGA NIEDŹWIEDZIE

Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do podstawowych wskazówek jak należy się zachować w terenie gdzie mogą występować niedźwiedzie:

OGŁOSZENIA

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Badanie odbędzie się od 12 do 24 listopada 2021 r. 

Lubelskie Rowerowe z KSOW-em

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie rowerowym „Lubelskie Rowerowe z KSOW-em”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie.

PRZETARG USTNY

Wójt Gminy Grabowiec ogłasza ustne przetargi ograniczone dla nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

ODWOŁANIE PRZETARGU

Wójt Gminy Grabowiec działając w oparciu o art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz 1990 z późn.zm.) odwołuje przetarg ustny...

Najnowsze zdjęcia

INFORMACJE METEOROLOGICZNE

Komunikat meteorologiczny z godz. 07:05 dnia 17.11.2021

17.11.21

Sytuacja meteorologiczna Gęste mgły z widzialnością poniżej 200 m pojawiły się na obszarze około północy. Aktualnie widzialność ograniczona jest lokalnie do 100 m. W ciągu najbliższych godzin mgły będą stopniowo ustępować, choć niewykluczone, że gdzieniegdzie utrzymywać się będą do godzin przedpołudniowych.

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 160

21.10.21

Przebieg Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

21.10.21

Silny wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

23.09.21

Silny wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h.