« Wróć

ZAWODY W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI

W niedzielę, 19 maja b. r. już po raz trzeci odbyły się w Grabowcu zawody konnych zaprzęgów. Na starcie stanęli zawodnicy z różnych stron województwa lubelskiego a naszą gminę reprezentowały 3 zaprzęgi. Impreza zgromadziła wielu miłośników koni i dobrej zabawy a także znamienitych gości. Oczywiście najwięcej emocji dostarczyły przejazdy konkursowe, które mieściły się w czasie od 2,05 min. do 3,25 min.

Zwycięzami zawodów zostali:

  1. miejsce - Artur Brzozowski ( luzak, Jarosław Jeleń) z Horyszowa Nowej Kolonii z czasem 2,05 min.
  2. miejsce - Tomasz Bubeła, Żurawlów (luzak, Paweł Nowaczewski), czas: 2,18 min.
  3. miejsce - Jarosław Ulanowski, Grabowiec (luzak, Marcin Boczkowski), czas: 2,26 min


Pierwsze 3 miejsca zostały uhonorowane nagrodami pieniężnymi, które sponsorował Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ( LGD „Ziemia zamojska”, posłanka, pani Teresa Hałas) a także paszę dla koni ufundowane przez firmę DOLFOS i hurtownię HOVET. Sędzią zawodów był niezastąpiony, pan Krzysztof Pietrzak, którego wiedza i doświadczenie są bardzo pomocne w organizacji tej imprezy. Poczęstunek dla gości jak i uczestników zawodów przygotowały panie z KGW w Grabowcu Górze.

Na scenie wystąpiły dzieci z tańcem country, które uczyły się pod okiem pani Doroty Borys w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu, a także zespół młodzieżowy POZYTYWNIE ZAKRĘCENI z panem Karolem Chilewiczem. Do wieczora gościom przygrywał zespół IMAGE. Odbyły się również mini konkursy z nagrodami dla dzieci. Dla panów przygotowano natomiast ogromną oponę do przetoczenia. Tytuł STRONGMANA zdobył pan Marcin Krauze. Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za tak duże zainteresowanie.

K Sawicka


Wideo relacja: 


Dodany 20.05.19
Ostatnio zmodyfikowany 05.06.19

Galeria zdjęć