« Wróć

DZIECI Z GMINY GRABOWIEC W BIAŁYM DUNAJCU

Tegoroczne wakacje rozpoczęły się 19 czerwca a już 22-go, dzieci z naszej gminy wyjechały na 10 - dniowe kolonie w Pieniny. Grupa liczyła 39 dzieci w wieku od 10 do 16 lat i 3 opiekunów. Każdy dzień to poznawanie kolejnych szlaków i pięknych zakątków tego regionu Polski, a także gry i zabawy organizowane na terenie ośrodka. Dzieci zwiedziły m. in. Stary Sącz (w tym ołtarz papieski), Nowy Sącz, zachowany w całości najstarszy kościół drewniany w Dębnie, Zakopane-Krupówki, Aquapark, Gubałówka, Wąwóz Homole, punkt widokowy w kształcie ślimaka w Woli Kroguleckiej, Sanktuarium M. B. Ludźmierskiej z piękną Drogą Krzyżową, Czerwony Klasztor na Słowacji, Jezioro Czorsztyńskie - rejs statkiem (widok na zamek w Niedzicy i ruiny zamku Czorsztyn).

Na terenie ośrodka zorganizowane były tradycyjne zabawy kolonijne: ślubowanie pierwszaków, prezentacje grup i nazw, śluby kolonijne, dyskoteki, konkurs fryzur, talentów, wybory Miss i Mistera – oczywiście z zamianą ról.

W wolnym czasie dzieci grały w piłkę, badmintona czy tenisa. W czasie wyjazdu odbyły się zajęcia profilaktyczne, dotyczące szkodliwości używek i ich wpływu na jakość życia oraz propagowanie zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu wolnego. Wszystkie grupy kolonijne przygotowały na ten temat prace plastyczne w formie plakatów. Większość kosztów wyjazdu została sfinansowana ze środków gminy Grabowiec przeznaczonych na profilaktykę.

fot. D. Malinowska, K. Sawicka


Dodany 04.07.19

Galeria zdjęć