AKTUALNOŚCI

KONCERT SEEKING DREAMS

W niedzielę, 26 lipca mieliśmy możliwość uczestniczyć w pierwszym spotkaniu z cyklu „Popołudnie z muzyką”-koncertował znany nam zespół SEEKING DREAMS, który debiutował na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w 2012 roku.

PROGRAM "ROZWÓJ AKTYWNOŚCI MIESZKAŃCÓW"

Na terenie gminy Grabowiec (błonia Grabowiec Góra) został zamontowany grill betonowy z wiszącym rusztem, stół betonowy, ławki łukowe oraz kosz, które są dostępne dla mieszkańców i turystów...

100 - ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

W tym roku uroczystości odpustowe w Grabowieckiej Parafii miały wyjątkowy charakter ze względu na poświęcenie figury Jana Pawła II, która stanęła w naszym kościele w 100-rocznicę urodzin Papieża. Fundatorem rzeźby jest ...

WAGA SAMOOBSŁUGOWA

Dostępna jest już waga dla pojazdów do 50 ton. Ważenie można wykonać samodzielnie na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Koziej 6 w Grabowcu. Urządzenie dostępne jest całodobowo. Kosz i czas ważenia opisany jest na urządzeniu sterującym. 

INFORMACJE

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 2 lipca 2020 r.

Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję, że z dniem 1 lipca 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów...

ROZKŁAD BUS

Informujemy, że od lipca br. wprowadzone zostają zmiany do rozkładu jazdy. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie kursów w soboty. Od lipca w soboty będą wykonywane kursy jak w dotychczasowych (przed epidemią) niedzielnych rozkładach jazdy

ROLNICTWO DLA ŚRODOWISKA

Gleby w Polsce charakteryzują się tendencjami do postepującego zakwaszania. Tylko 30% gospodarstw rolnych stosuje dawki wapna powyżej średniej ustaleonej przez GUS, a udział gleb bardzo kwaśnych i kwaśnych objętych badaniami agrochemicznymi obejmuje około 40% gruntów, w niektórych rejonach kraju przekracza nawet 60% areału UR.

ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE USTANOWIENIA OGRANICZEŃ

Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję, że z dniem 6 czerwca 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń

RUSZA SZKOLENIE REZERWISTÓW

W związku z wprowadzeniem Dec. Nr 187/DSiPO Ministra Obrony Narodowej z dnia 30.05.2020 r. w sprawie intensyfikacji szkolenia rezerw osobowych ogłaszamy nabór wniosków ochotników na długotrwałe ćwiczenia wojskowe.

OGŁOSZENIA

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

Dla Pań w wieku od 50 do 69 lat bezpłatna mammografia. 4 sierpnia – wtorek 2020 roku w godzinach 8:00 – 14:00 przy Urzędzie Gminy w Grabowcu

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE 2020

Zamojszczyzna należy do rolniczych regionów naszego kraju, o bogatych tradycjach ludowych. Jedną z najstarszych, jest kultywowanie każdego roku święta plonów. Dożynki są nie tylko radością z zakończenia żniw, ale przede wszystkim, są podziękowaniem za obfitość i szczęśliwe zbiory.

KONKURS "ROLNIK Z LUBELSKIEGO 2020"

Konkurs organizowany jest w zakresie kultury i nauki. Nagrodzeni oraz wyróżnieni będą w najwyższym stopniu wyróżniającymi się z pośród osób prowadzących gospodarstwa rolne na terenie województwa lubelskiego.

Najnowsze zdjęcia

INFORMACJE METEOROLOGICZNE

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

03.08.20

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie około 25 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 81

29.07.20

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie na południu do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

29.07.20

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie opady gradu.