AKTUALNOŚCI

81 ROCZNICA NAPAŚCI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

Uroczysta Msza Święta w intencji ofiar  sowieckiej zbrodni  w Grabowcu Górze, dokonana na rannych oficerach Wojska Polskiego we wrześniu 1939 roku, odbyła się w kościele parafialnym w Grabowcu

ZAWODY W POWOŻENIU ZAPRZĘGAMI KONNYMI

Ostatni letni weekend z piękną, słoneczną pogodą i mocą atrakcji skłonił wiele osób do odwiedzenia Grabowca - 20 września odbyły się przełożone z maja b. r. zawody zaprzęgów w których wystartowało 14 drużyn z 6 powiatów

DIECEZJALNO-GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW

Diecezjalno-Gminne Święto Plonów odbyło się tradycyjnie w drugą niedzielę września, tj. 13.09.2020 r. w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. Gminę Grabowiec reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Skomorochy Małe oraz przedstawiciele władzy

100 LAT DLA PANI JANINY

We wrześniu 2020 roku w naszej gminie obchodziliśmy wyjątkowy jubileusz. Pani Janina Korkosz obchodziła setne urodziny. Z tej okazji Wójt Gminy Grabowiec Bartosz Popek wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego odwiedzili jubilatkę

NARODOWE CZYTANIE

W sobotę, 5 września Gminna Biblioteka Publiczna w Grabowcu przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Zespołem Szkół im. Henryka Sienkiewicza, po raz kolejny zaprosiła miłośników literatury do udziału w Narodowym Czytaniu.

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE - ŁABUNIE

Tegoroczne Dożynki Powiatowo - Gminne odbyły się w niedzielę 23 sierpnia 2020roku w Łabuniach. Gospodarzami święta plonów byli Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko oraz Wójt Gminy Łabunie Pan Mariusz Kukiełka.

INFORMACJE

INFORMACJA

Jeśli masz objawy: kaszel, gorączka, duszność ale także jeśli bolą cie mieśnie i głowa, straciłeś wech lub smak, czuyjesz się bardzo osłabiony i rozbity. Skontaktuj się z lekarzem rodzinnym.

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 24 października 2020 roku.

 Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję, że w dniu 24 października br. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1871).

APEL / INFORMACJA

Szanowni Państwo, pogarszające się z dnia na dzień warunki atmosferyczne i spadki temperatur, szczególnie w nocy, niosą ze sobą realne zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób.

ROZPORZĄDZENIE NR 50 WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 15 października 2020 r.

uchylające rozporządzenie Nr 36 Wojewody Lubelskiego z dnia 28 sierpnia 2020 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego

KORONAWIRUS - JAK ZAPOBIEC ZAKAŻENIU?

Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania ale również poprzez dotykanie dłońmi oczu, nosa, ust. Objawy zakażenia koronawirusem to przedewszystkim wysoka gorączka, duczność, kaszel, utrata węchu lub smaku

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 9 października 2020 roku.

Na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zaka-żeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje - informacje w załączniku.

OGŁOSZENIA

Osobistości pogranicza

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Osobistości pogranicza". który jest adresowany do młodzieży mieszkającej na obszarze Programu - w Polsce są to województwa: podlaskie, lubelskie i podkarpackie oraz wschodnia część województwa mazowieckiego (podregion ostrołęcko-siedlecki).

REKRUTACJA KADRY MEDYCZNEJ

W związku z sytuacją epidemiczną oraz pilną potrzebą zatrudnienia kadry medycznej w nowo organizowanym szpitalu tymczasowym w Lublinie, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w jak najszerszym rozpropagowaniu informacji o poszukiwaniu osób chętnych do pracy w ww. podmiocie przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

MYŚLIWI DLA BIORÓŻNORODNOŚCI

Pod koniec października w okolicach sołectwa Grabowczyk oraz Skomorochy Małe, Myśliwi z Polskiego Związku Łowieckiego - okręg w Zamościu wypuścili na wolność bażanty wyhodowane w ośrodkach hodowli zwierząt Polskiego Związku Łowieckiego.

1918 i 1920 PAMIĘTAMY

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert pod hasłem „1918 i 1920 PAMIĘTAMY”. To ogromna szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, które chcą upamiętnić rocznice odzyskania Niepodległości i Bitwy Warszawskiej. Więcej informacji w załączniku.

Najnowsze zdjęcia

INFORMACJE METEOROLOGICZNE

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

26.10.20

Prognozuje się wystąpienie na przeważającym obszarze mgieł ograniczających widzialność do 100 m.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

23.10.20

Prognozuje się wystąpienie na przeważającym obszarze województwa mgieł ograniczających widzialność do 100 m.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 95

13.10.20

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami do 35 mm.

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 152

05.10.20

Przebieg Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.