AKTUALNOŚCI

PIKNIK RODZINNY W DAŃCZYPOLU

Jubileuszowy, 10 piknik „U źródełka w Dańczypolu" odbył się 14 lipca 2019 r. Pogoda niestety, tym razem nie dopisała. Deszczowe chmury i przebłyski słońca towarzyszyły nam przez cały dzień. Na scenie, chociaż z pewnymi trudnościami odbywały się kolejne występy

XX ZAMOJSKIE DNI FOLKLORU

W dniu 14 lipca 2019 roku na placu przy Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu rozstrzygnięto plebiscyt na „Supergospodynie”, którego organizatorem była Kronika Tygodnia.

INSTALACJE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

12 lipca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowcu odbyło się spotkanie w sprawie składania wniosków na dofinansowanie do zakupu i montażu instalacji odnawialnych źródeł energii

XI POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W dniu 7 lipca 2019 roku w Szczebrzeszynie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze z udziałem najlepszych jednostek OSP grupy „A” Powiatu Zamojskiego.

DZIECI Z GMINY GRABOWIEC W BIAŁYM DUNAJCU

Tegoroczne wakacje rozpoczęły się 19 czerwca a już 22-go, dzieci z naszej gminy wyjechały na 10- dniowe kolonie w Pieniny. Grupa liczyła 39 dzieci w wieku od 10 do 16 lat i 3 opiekunów. Każdy dzień to poznawanie kolejnych szlaków i pięknych zakątków tego regionu Polski

75. ROCZNICA PACYFIKACJI GRABOWCA I OKOLIC

W Grabowcu 16 czerwca 2019 roku świętowano 75. rocznicę pacyfikacji miejscowości. Uroczystość, podczas której zwracano szczególną uwagę na powstanie tu w czasie II wojny światowej Wolnej Rzeczpospolitej Grabowieckiej miała w tym roku wyjątkowy program.

INFORMACJE

PIELGRZYMKA DO TUCZĘP

Serdecznie zapraszamy na IX Pielgrzymkę do Tuczęp - Krwiodawców i sympatyków oraz osób, które pragną podziękować za darowaną im krew.

PROJEKT „GraduatON”

Celem głównym Projektu jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery oraz wprowadzenie ich na rynek pracy.

ZAGROŻENIE ASF

Celem niniejszej akcji informacyjnej jest wsparcie działań zmierzających do eliminacji wirusa, poprzez usuwanie ze środowiska  martwych dzików, potencjalnie zakażonych ASF.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu. 

PODZIĘKOWANIE

Zwracam się do Pana Wójta jako autorka i kurator wystawy historycznej pt. "Dzieci Zamojszczyzny: historie prawdziwe", którą opracowałam dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

ZBIERAMY KILOMETRY

Zbieramy kilometry dla Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Zamościu.

ZAPROSZENIE NA DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2019

Dożynki Wojewódzkie 2019, odbędą się dnia 8 września 2019 roku (niedziela) na terenach lotniska w Radawcu (gm. Konopnica, pow. lubelski)

PODZIĘKOWANIE DLA KGW

Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych składa serdeczne podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich z Grabowca-Góry za przygotowanie potraw dla uczestników wydarzenia "Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego".

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, działająca na terenie województwa lubelskiego, od czerwca 2011 roku realizuje przedsięwzięcie, którego celem jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji

Najnowsze zdjęcia