AKTUALNOŚCI

PRZEBUDOWA I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU OŚRODKA ZDROWIA

Dobiegły końca przy modernizacji budynku Ośrodka Zdrowia w Grabowcu. Obiekt został  zrealizowany w latach 1959-1964 w systemie gospodarczym, w czynie społecznym. Technologia wykonania tradycyjna, murowana, uzupełniona elementami konstrukcyjnymi żelbetowymi i stalowymi.

PRZEBUDOWA BUDYNKU IZBY PAMIĘCI

Trwają prace przy przebudowie istniejącego budynku Izby Pamięci w Grabowcu. Zakres robot obejmuje: roboty rozbiorkowe, roboty murowe i betoniarskie, dach, podlogę na gruncie, sufit podwieszany, ścianki działowe i okładziny z plyt k-g, roboty tynkarskie, roboty malarskie, roboty okładzinowe i posadzki...

SIATKARZE Z GRABOWCA MISTRZAMI POWIATU

Grabowiec mistrzem powiatu zamojskiego. 8 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu został rozegrany finał  Zamojskiej Ligi Ludowych Zespołów Sportowych Piłki Siatkowej Mężczyzn

INFORMACJE

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO - z dnia 2 kwietnia 2020

 Informuję o ograniczeniach, obowiązkach i nakazach wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz.566 i 577). Ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się oraz obowiązek poddania się kwarantannie.

KOMUNIKAT DLA OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH W KWARANTANNIE

 Odpady z gospodarstw domowych osób odbywających kwarantannę domową nie mogą być gromadzone  w pojemnikach i workach odbieranych przez firmę EKO-MEGA. 

INFORMACJA W SPRAWIE PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW OBWODOWYCH KOMISJI

Informacja w sprawie przyjmowania  zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych  w Gminie GRABOWIEC  w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja  2020 r.

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO - z dnia 25 marca 2020 r.

 Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję o ograniczeniach, obowiązkach i nakazach wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii...

POLECENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO

 Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO

 Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję o ograniczeniach,  obowiązkach i nakazach wynikających z rozporządzenia Ministra Zdrowia...

PILNA INFORMACJA

  W związku z licznymi zapytaniami i obawami mieszkańców naszej gminy apeluję do mieszkańców gminy Grabowiec, którzy powrócili z zagranicy, aby zarówno oni, jak i ich rodziny, z którymi wspólnie zamieszkują, pozostali w domach i ograniczyli do minimum jakikolwiek kontakt  z osobami trzecimi. Zagrożenie epidemiologiczne jest bardzo duże i nie można go w żaden sposób lekceważyć!!!

ZMIANA GODZIN PRACY

Informuję, że w związku z obowiązującym zagrożeniem epidemiologicznym Urząd Gminy Grabowiec skraca godziny pracy Urzędu do godziny 13:00.

ZMIANY W ROZPORZĄDZENIU KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej zmieniającym rozporządzenie w sprawie przeprowadzenie kwaliwikacji wojskowej w 2020r.

OGŁOSZENIA

KONKURS NA NAJLEPSZĄ KAMPANIĘ EDUKACYJNĄ

Bezpieczeństwo w sieci to temat, który dotyczy każdego z nas. Dlatego do wspólnego działania zapraszamy organizacje pozarządowe. 

PROGRAM OPERACYJNY POLSKA CYFROWA

Na terenie gminy Grabowiec będzie realizowana budowa sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

REKRUTACJA DO SŁUŻBY WIĘZIENNEJ

Dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Lublinie ogłasza rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego do służby w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego.

Najnowsze zdjęcia

INFORMACJE METEOROLOGICZNE

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH - 2020.04.03

Prognozuje się spadek temperatury do -4°C, przy gruncie do -6°C. Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych jest informacją orientacyjną. Wydawanie depeszy OSTRZEŻENIE unieważnia i anuluje wszystkie informacje dotyczące tego samego okresu zawarte w prognozie. Od godz. 07:30 dnia 03.04.2020 do godz. 07:30 dnia 06.04.2020.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH - 2020.04.01

Prognozuje się spadek temperatury na północy województwa do -3°C, przy gruncie do -5°C. Obowiązują Ostrzeżenia meteorologiczne na przymrozki na południowej połowy województwa. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h, z zachodu i południowego zachodu.